ŻYWY KOŚCIÓŁ

Spędzać z Bogiem wakacje… Dla wielu jest to rzeczywistość nie do wyobrażenia i kompletnie nie z tego świata. Tymczasem właśnie w ten sposób swoje wakacje przeżywają i dzieci, i młodzi, i ludzie w średnim wieku. I ludzie starsi również. Nie wszyscy oczywiście, ale ci, których Pan zaprosił, a oni usłyszeli to zaproszenie i poszli za wołaniem o „więcej” – „więcej” modlitwy, „więcej” wspólnoty, „więcej” nawrócenia, „więcej” ciszy… Wsłuchali się w pragnienie Serca Boga.
 
Oaza Nowego Życia III stopnia daje możliwość przeżycia misterium Kościoła jako wspólnoty wspólnot i doświadczenia jego bogactwa. Maryja, Matka Kościoła, Świątynia, Piotr Opoka, Mała wspólnota i Kościół żyjący – te pięć znaków ma pomóc uczestnikom w odkrywaniu życia i misji Kościoła.
 
 
W naszej Bursie gościmy uczestników Oazy III stopnia z opolskiej diecezji. Patrząc na nich można nieraz wykrzyczeć wraz ze św. Janem: „To jest Pan” /J 21, 7/. W ich radości, modlitwie, zaangażowaniu, w pasji życia… Sól, której nie może być wiele w pokarmie, spełnia swoją rolę.

Więcej zdjęć znajdziesz na Facebooku naszej bursy.

Jeśli chcesz zamieszkać w naszej bursie...

Zobacz jak to zrobić