Galeria

Na II piętrze jest kaplica. Jest to zatem szansa, by na co dzień żyć z Chrystusem pod jednym dachem. Bóg udostępnia się 24 h na dobę. W kaplicy jest odprawiana Msza Święta dla mieszkanek Bursy raz w miesiącu.

Przeważająca większość to pokoje dwuosobowe, są też nieliczne trójki i znikoma ilość jedynek. Pakiet każdej mieszkanki to łóżko, biurko i szafa. Dostęp do Internetu jest w każdym pokoju. Ogólnodostępne jest też Wifi.

Na każdym piętrze znajduje się aneks kuchenny, gdzie można podgrzać lub przygotować posiłek. Są tutaj lodówki i szafki do przechowywania suchych produktów i naczyń. Kuchnie wyposażone są w mikrofalówki i czajniki elektryczne. Kuchnie to miejsca stwarzające największą możliwość integrowania się mieszkanek.

Dysponujemy dwoma pomieszczeniami tzw. cichej nauki, gdzie po zgaszeniu świateł można się jeszcze uczyć, aby nie przeszkadzać współlokatorce w nocnym odpoczynku.

Na parterze znajduje się duża sala konferencyjna przeznaczona na większe spotkania okolicznościowe np. schole.

Do dyspozycji studentek są dostępne odpłatnie pralki oraz suszarnia.

Goście przyjmowani są w pokoju, który nie wchodzi w zakres pomieszczeń mieszkalnych Bursy.

Każdy pokój posiada łazienkę.

Wewnątrz jest okazja, by próbować żyć jak w domu. Komunikowanie się następuje zwłaszcza pomiędzy studentkami żyjącymi na jednym piętrze.

Z zewnątrz z jednej strony jest plac generała Sikorskiego, a z drugiej zabudowania sióstr sercanek. Zatem – wszędzie blisko: do Centrum, do Rynku, na uczelnie, zwłaszcza na UJ, AGH, UR, UP.

Z okien można zobaczyć Ratusz, wiele pięknych kamienic krakowskich na placu generała Wł. Sikorskiego, a także zabudowania sióstr sercanek. Można też, przy ładnej pogodzie, oglądnąć i usłyszeć dzieci z przedszkola bawiące się na placu.

Jeśli chcesz zamieszkać w naszej bursie...

Zobacz jak to zrobić