TALENT

Błogosławiona Matka Klara Ludwika Szczęsna, patronująca naszej Bursie dla studentek, z zawodu była krawcową. Po śmierci swojej matki Franciszki ze Skorupskich, która nastąpiła, gdy Ludwika miała zaledwie 12 lat, utrzymywała się właśnie z krawiectwa. Znana była jako „dobra krawcowa” i swoimi umiejętnościami dzieliła się nie tylko z siostrami, ale także z dziewczętami, ku którym Bóg ją kierował przez całe życie zakonne.

Talenty to nie tylko prezent Stwórcy dla mnie czy w ogóle dla człowieka. Talenty to „dar i zadanie”. Ich rozwój wiąże się z pracą, z chęcią, z wkładem czasowym, a przede wszystkim z wytrwałością w dążeniu do rozwoju. Istotną jest także przedsiębiorczość: „Panie, przekazałeś mi pięć talentów, oto drugie pięć talentów zyskałem” /Mt 25, 20/

Poniżej jest umieszczone słowo Aurelii na temat warsztatów czyli szansy rozwoju jednego z talentów, jakim może być krawiectwo. Spotkania poprowadziła pani Agnieszka. Warsztaty pokazały, że samodzielne szycie zarówno dla początkujących jak i zaawansowanych może być nie tylko praktyczne, ale wręcz fascynujące.

„Kilka mieszkanek naszej bursy 19.11.2022r. poznało tajniki szycia podczas niezwykle ciekawych warsztatów krawieckich. Zajęcia prowadziła pełna pasji pani Agnieszka, której miłość do wykonywanego zawodu była widoczna w każdej minucie warsztatów. Uczestniczki nauczyły się wielu przydatnych umiejętności do własnych prac krawieckich m.in.: obsługi maszyny do szycia, wykrajania materiałów, zszywania nagłych dziur w kurtkach, skracania firanek. Każda z uczennic wykonała swoje ,,arcydzieła”. Były to: kosmetyczki, piórniki i inne własne pomysły. Czas z uśmiechniętą panią Agnieszką minął bardzo szybko i w niezwykle radosnej atmosferze. Z pewnością warsztatom towarzyszył Duch Święty”.

Więcej zdjęć znajdziesz na Facebooku naszej bursy.

Jeśli chcesz zamieszkać w naszej bursie...

Zobacz jak to zrobić