Rekolekcje Wielkopostne

Rekolekcje Wielkopostne

Czas odnowy, wysłuchanie czegoś „więcej” dla siebie, możliwość spowiedzi, odpustu zupełnego… to tylko niektóre rzeczywistości związane z czasem rekolekcji. Zaangażować się sercem w ten święty czas, to wygrać go już na wieki.

Ogromną łaską było, że w rekolekcje w naszej bursie zaangażowała się większość mieszkanek. Trzy wieczory, jakie spędziłyśmy w kaplicy były okazją do spotkań z kobietami Biblii: Samarytanką i niewiastą cudzołożną. Br. Szymon Mrowiec OFMCap, który przewodniczył tym spotkaniom, szedł cały czas w kierunku doprowadzenia nas do odpowiedzi: „Kim jesteś dla mnie, Jezu?”

Szczególnie sugestywnym wydarzeniem była adoracja Najświętszego Sakramentu z możliwością uklęknięcia pojedynczo przed żywym Bogiem i oddania Mu siebie dzisiaj oraz osobistym namaszczeniem olejkiem nardowym, którego wonią napełniła się cała niemalże bursa. (por. J 12,3)

Poniżej świadectwo Karoliny, jednej z uczestniczek tychże świętych dni:

„Rekolekcje Wielkopostne prowadzone przez brata Szymona stanowią ważny punkt na ścieżce mojej wiary. Szczególnie mocnym przeżyciem była dla mnie Adoracja, w trakcie której mogłyśmy podejść do Ołtarza i uklęknąć przed Jezusem obecnym w Najświętszym Sakramencie – oddać Mu siebie oraz swoją największą troskę.

Rekolekcje te uświadomiły mi również, że nie należy zamartwiać się, gdy napotkamy jakieś niepowodzenie, ponieważ Pan Bóg przygotował dla nas coś jeszcze lepszego. Trzeba mi się starać jak najlepiej odczytywać znaki, które mi daje i pozostać na nie otwartym.

Poprzez – między innymi – Rekolekcje Wielkopostne doświadczyłam Bożego prowadzenia do dobrego przeżycia najbliższej Spowiedzi Świętej”

Jeśli chcesz zamieszkać w naszej bursie...

Zobacz jak to zrobić