Jezus powiedział: „Ja jestem Drogą, Prawdą i Życiem.”

Jezus powiedział: „Ja jestem Drogą, Prawdą i Życiem." ~J 14, 6

Wieloletnie mieszkanki bursy Agnieszka i Wioleta spotkały się „przypadkowo" na szlaku na Jasną Górę na Pieszej Pielgrzymce Góralskiej. Z tym, że pierwsza szła w grupie Rabka – Zdrój, druga w grupie Orawa. Pielgrzymka dla ich grup odbyła się w dniach 24 – 31.07.2022 roku.

„Decyzja o pójściu po raz pierwszy na pielgrzymkę była jedną z najlepszych w moim życiu. Z doświadczenia wiem, że najtrudniej jest wybrać się ten pierwszy raz (później już tylko łzy cisną się do oczu, kiedy z jakiegoś powodu nie możesz iść). Tak naprawdę żadne słowa nie zdołają opisać tego, czym jest ten niezwykły czas – to trzeba samemu przeżyć, żeby zrozumieć. Pielgrzymka to nie tylko droga, wysiłek, zmęczenie, to przede wszystkim dni duchowego umocnienia na trudy codziennego życia oraz wspaniali ludzie, za którymi tęskni się cały rok 😍 Jakby ktoś zastanawiał się nad pójściem, pamiętajcie: będziecie żałować jedynie tego, że tak późno daliście się namówić – że ten cudowny czas do tej pory Was omijał." 😉 ~ Agnieszka

“W tym roku dane mi było iść po raz piąty na Jasną Górę. Tym razem w duchu służby. Nawet tego nie planowałam, a Maryja znalazła mi miejsce w grupie muzycznej! 😃 Bardzo się cieszyłam, że mogłam Jej w ten sposób służyć, idąc przez pola, łąki, lasy, po asfalcie, kamieniach, piasku, trawie, w słońcu, w deszczu i w burzy, śpiewając ranne Godzinki, Różaniec i wiele innych przepięknych pielgrzymkowych pieśni.
Naszą grupę bardzo łączy to, że zwracamy się do siebie “siostro, bracie” i… wszyscy mówimy gwarą! 😉
Z takich wydarzeń, które zapadną mi w pamięci po tej pielgrzymce to nocleg u pewnej pani, której 96-letnia mama od dwóch lat nie chodzi. Po wejściu do ich domu, gdy tylko ją zobaczyłam poczułam w niej żywą obecność cierpiącego Chrystusa… ”
~Wioleta

Jeśli chcesz zamieszkać w naszej bursie...

Zobacz jak to zrobić